Başkan Gökhan; Yeni Çöp Depolama Sahasını Kullanmaya Başlıyoruz

ilecakab

Başkan Gökhan; Yeni Çöp Depolama Sahasını Kullanmaya Başlıyoruz

Çanakkale Katı Aktık Birliği, birlik toplantısının ardından bir açıklama yapan Çanakkale Belediye Başkanı ve Çanakkale Katı Atık Birlik Başkanı Ülgür Gökhan, 17 Ağustos 2009 Pazartesi günü birlik üyesi belediyeler katı atıklarını yeni çöp depolama alanına dökecekler ve deneme süremiz başlayacak dedi.       Gökhan; Hafta başında işyerlerinden yeniden kullabilir ve geri dönüşüm niteliği taşıyan atıkları ekiplerimiz toplamaya başladı. Yeni çöp depolama sahamızdaki ayrıştırma tesisimizin binası tamamlandı. Önümüzdeki günlerde makinaları geldiğinde tesisimiz tam anlamıyla faaliyet gösterecek. İşyerlerinde başlatmış olduğumuz bu çalışmayı evlerde de başlatacağız. Birlik üyesi her belediye kendi personelini görevlendirecek. Bu konuda eğitimli ve donanımlı olmalıyız. AB hibe fonlarından yararlanarak yapmış olduğumuz bu büyük proje öngörülen süresinden daha uzun yıllar kullanılmalı amacımız bu dedi.

 

ESKİ ÇÖP DEPOLAMA SAHAMIZ REHABİLİTE EDİLDİ

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, eski çöp depolama sahasında rehabilitasyon çalışmalarının tamamlandığını belirterek, o bölgede bir imar planı tadilatı gerçekleştirdik. İmar’a açılması söz konusu değil. O alan kentimizin güzel bir park alanı yeşil aksı olacak dedi.

 

KENT HALKINA TEŞEKKÜR

Başkan Gökhan, kent hakının çok duyarlı davrandığını belirterek, Atık yağların toplanması için pilot bölge seçip çalışmalara başlamıştık. Çalışmalarımız düzenli olarak devam ediyor. Bu sisteme çabuk adapte olduk atık yağları, pilleri ve tıbbi atıkları ekiplerimiz vasıtasi ile topluyoruz. Duyarlılıklarından ötürü sizlerin aracılığı ile kent halkına teşekkür ediyorum dedi.

Yazar hakkında

cakab administrator